Nedostali jste bankovní úvěr? Pak jsou možná peer-to-peer půjčky tou pravou cestou pro vás. Tenhle nový způsob půjčování se v současné době těší velkému rozmachu a popularitě ze strany žadatelů o půjčku, ale i investorů.

Nikdy nebylo jednodušší získat snadno a rychle půjčku než dnes. Díky velkému množství úvěrových společností, slibujících okamžité peníze, si může půjčit prakticky kdokoli, kdykoli a na cokoli. Má to nicméně jeden háček. Tyto společnosti sice mnohdy deklarují bezúročnou půjčku při vrácení peněz do 30 dnů, ale v případě překročení stanovené lhůty si účtují nehorázné poplatky. Nabízí se otázka, co tedy dělat, když chcete získat peníze. Samozřejmě můžete zajít do banky a zažádat o bankovní úvěr. Jeho získání však není snadné a banky si pečlivě vybírají, komu a kolik půjčí. Jednodušší, a přitom stále bezpečný, způsob představují takzvané peer-to-peer nebo person-to-person (zkráceně P2P) půjčky, které se v nedávné době začaly rozmáhat také na českém trhu.

P2P půjčky představují novou metodu přímého investování mezi jednotlivými uživateli internetových portálů (podrobně popsaný princip celého P2P investování najdete zde1). Investiční portály v tomto systému vystupují v roli zprostředkovatele mezi žadatelem o půjčku a potenciálním investorem. Jedním z těchto portálů je intereson.cz.

Společnost Intereson je novým subjektem ve světě P2P


, který si však okamžitě získává pozornost zájemců o půjčku i potenciálních investorů. Investory by mohl nalákat například fakt, že zde za poskytované služby nezaplatí ani korunu. Veškeré náklady hradí žadatel o půjčku. Problémem investování do čehokoli je určitá míra rizika, kterou s sebou nese. Intereson naštěstí přistupuje k chytrému řešení, jež představuje diverzifikace rizik. Jako investor můžete spojit vlastní nabídku s nabídkami dalších investorů anebo svou investici rozložit do více půjček. Tento mechanismus sníží vaše rizika na minimum a zajistí vám tak maximální komfort. Na své si zde nicméně nepřijdou pouze investoři, ale také žadatelé o půjčku. Těm Intereson nabízí kompletní servis pojící se k žádosti o úvěr, od zpracování nabídek, přes přípravu potřebných smluv až po administraci splátek. Každý žadatel má navíc také možnost předčasného splacení půjčky bez sankce.

Nutno vyzdvihnout, že si Intereson zakládá na naprosté nezávislosti, díky čemuž ani nespolupracuje s žádnými bankovními či nebankovními poskytovateli úvěrů. Nemusíte se tedy obávat skrytých poplatků. Veškeré náklady spojené se zpracováním žádosti o úvěr jsou klientům známy předem a jsou hrazeny až jako jeden z posledních kroků nutných k realizaci půjčky.

Co případného uživatele v neposlední řadě jistě potěší, je velice jednoduché, přehledné a intuitivní uživatelské prostředí, ve kterém se nikdo neztratí. Vzhledem k tomu, že Intereson akcentuje transparentnost celého procesu, obsahuje portál také diskusní fórum. Máte-li tedy jakékoli připomínky či dotazy, můžete je klidně veřejně diskutovat.